S hradem Karlštejn je spojena celá řada legend a pověstí. Jen málokteré z nich jsou ale založené na pravdě. Věděli jste, že to, že na hrad nesměly v minulosti ženy je prostý výmysl? Jak to ovšem bylo s českou Čachtickou paní a bílými paními, které na hradě straší?

Prozkoumejte hrad Karlštejn a jeho okolí

Navštívit alespoň jednou za život středověký hrad Karlštejn by měla být povinnost každého obyvatele České republiky. Vždyť tento hrad je jakousi ikonou naší země. Pokud jste jej stále nenavštívili, využijte skvělé polohy, kterou má penzion u hradu Karlštejn a naplánujte si zde několikadenní pobyt.

Skvělý výchozí bod pro prohlídku hradu i blízkého okolí

Ubytování u Karlštejna je praktické hned z několika důvodů. Kromě toho, že budete moci vyrazit na první ranní prohlídku a předběhnout tak davy turistů, máte jedinečnou příležitost strávit několik dní v krásné přírodě České krasu. V tomto chráněném území se nachází také Koněpruské jeskyně, Lom Amerika a Solvayovy lomy. Všechna tato místa rozhodně stojí za návštěvu.

Jak to bylo s Čachtickou paní

Pokud přemýšlíte nad tím, jak to bylo s Čachtickou paní, na hradě Karlštejn opravdu pobývala Kateřina Bechyňová. Té bylo přezdíváno česká Čachtická paní, protože za svůj život zabila minimálně 14 lidí. Většina z toho byly mladé dívky, které do dnešních dní na hradě Karlštejn straší. Zda tomu tak skutečně je, na to musíte přijít sami při své návštěvě.

Při návštěvě hradu Karlštejn se pečlivě rozhlížejte. Ačkoliv většina pověstí, které o hradu kolují, se nezakládá na pravdě, třeba budete mít štěstí a spatříte přízraky zavražděných dívek. Aby pro vás poznávání hradu bylo co nejpříjemnější, zarezervujte si pobyt v penzionu přímo u hradu Karlštejn a užijte si několik dní prozkoumáváním hradu a jeho okolí.