Zatočit se stresem a mít konečně chvilku pro sebe. To jsou nejčastější důvody, kvůli kterým jezdíme na prodloužené víkendy. Pokud vás láká region, který provází řeka Berounka, máte jistě velmi dobrý vkus. Najdete tu i několik vzpomínek na českou historii, mezi nimiž je nejslavnější hrad Karlštejn. Pro zdejší hotel přitom platí, že centrum naší metropole je zhruba 25 kilometrů daleko.

Nečeká vás tedy žádná dlouhá cesta a výhodou je, že budete mít klid uprostřed zeleně. Pokud nebude přát počasí výletům, vůbec to nevadí. Připraven je bohatý program, na hosty čeká sauna nebo příjemný večer u rozpáleného krbu, záleží na osobních preferencích.

Připraveno je tu 21 nekuřáckých pokojů

Až 49 lůžek, taková je aktuální nabídka, pokud vás zaujal oblíbený hotel Karlštejn. Zvolit si můžete některý z jednadvaceti pokojů. Největší ze zdejších atrakcí je hrad, který znáte i ze známého filmu, ale podívat se můžete i do lomu Velká Amerika a je pravda, že i samotná procházka podél Berounky má něco do sebe.

Nic nebrání ani rodinným výletům, hotel nabídne také restauraci s letní terasou, která se specializuje na ryby nebo parkoviště, na němž se počítá i s elektromobily. Nabízí se veškerý dostupný komfort, nechybí satelitní LCD TV a možnost přistýlky pro děti do 12 let. Výhled na řeku a dubová podlaha znamenají souznění s přírodou.

Prostředí, které láká k výletům

A kam se podívat v okolí? Kde načerpat nové síly do pracovního procesu? Nabízí se hned několik variant. Hlásná Třebáň, Bubovické vodopády, ale také zoopark v blízkosti hradu, který založil císař Karel IV. V neposlední řadě je v okolí hotelu i zřícenina hradu Tetín nebo skalní vyhlídka Hvíždinec a mohli bychom ještě dále pokračovat. Není to tedy jen světoznámý hrad, který láká k prohlídce.