Jenom těžko byste hledali známější a vyhlášenější evropskou oblast, než je právě Dalmácie. Ta je dlouhodobě považována za jeden z nejkrásnějších cílů všech milovníků dovolené. Většinou je to vysnívaná last minute dovolená Chorvatsko, kterou cestovatelé volí. Důvodů, proč právě tuto zemi navštívit, je hned několik. Pokud si shrneme ty nejdůležitější, je to zcela jistě:

  • Možnost cestovat vlastním vozem
  • Bohatá nabídka středisek a apartmánů
  • Nízké ceny

To vše dohromady vytváří kombinaci, kterou už jenom doplní čisté pláže a moře, příjemná gastronomie, ale i řada příjemných lidí, nebo zajímavých památek. Kdo návštěvu této země odkládá, rozhodně by neměl váhat.

Mířit můžete ještě více na jih

I když je s oblastí Dalmácie mnohdy spojováno právě a jenom Chorvatsko, rozhodně se nejedná o jedinou zemi. Mířit při svých cestách totiž můžete ještě o něco níže. Právě zde na vás může čekat ta nejvýhodnější last minute dovolená Černá Hora. Ano, i tato země nabídne řadu přímořských letovisek, jako je známé středisko Budva, které patří k nejnavštěvovanějším. I tato země se může pyšnit příznivými cenami, stejně jako zajímavými krásami. Pokud vás Dalmácie učarovala a Chorvatska jako takového máte dost, není nic jednoduššího, než pokračovat ještě několik desítek či stovek kilometrů jižněji.

S kým cestovat? Možností je spousta

Jakmile máte vybráno, nabízí je už jenom poslední otázka. A to taková, s kým konkrétně budete cestovat. Může to být partner nebo partnerka, manžel nebo manželka, stejně jako vaše rodina. A pokud nikoho nemáte, nezoufejte. Využijte netradiční seznámení a najděte si ten pravý protějšek. A to ať už půjde o osobu, která má ráda památky a přírodu, nebo naopak o osobu, se kterou prožijete příjemnou romantickou dovolenou v hotelu či apartmánu na pobřeží nádherné Dalmácie. Věřte, že toho pravého nebo tu pravou dnes najdete snadno. A to samozřejmě online, ale bez pomoci inzerátů.