V minulosti byla možnost leteckého cestování určena primárně pro vyšší vrstvy. To se však změnilo a tak v současné době může letět každý. A to třeba až na druhý konec světa. Letenky totiž stále více zlevňují. A toho můžete logicky využít i vy. My vám poradíme, jak najít ty správné. Nejprve je třeba najít tu pravou leteckou společnost. Rozhodně dominují ty nízkonákladové, u kterých není problémem pořídit let i za několik stovek korun. Příkladem jsou letenky společnosti Ryanair, které dnes patří na našem trhu mezi cenově nejvýhodnější. Navíc tato společnost nabídne hned několik pozitiv, jako třeba:

  • Mnoho létaných destinací
  • Možnost dvou zavazadel
  • Online rezervace a následné automatické odbavení

Hleďte také na konkrétní termín

Důležité je myslet i na datum vašeho odletu, stejně jako příletu. Může se stát, že lety, které jsou od sebe vzdáleny jenom jeden jediný den, mají ceny až o desítky procent rozdílné. Z toho důvodu je dobré zvolit si nejprve cílovou destinaci a termín odletu přizpůsobit právě leteckým společnostem. Pokud se rozhodnete takto koupit letenky do Hong Kongu, nebo do jiné vzdálenější destinace, můžete ušetřit třeba i několik tisíců a korun. A ty se vám budou hodit na výdaje spojené s cestou, jako je ubytování, stejně jako jídlo.

Roli hraje i letiště

Letištní poplatky jsou dnes promítány do ceny každé letenky. Je jasné, že menší letiště mají poplatky nižší. Pokud budete z jednoho takového odlétat a na podobném přistávat, projeví se to také na celkové ceně. Komfort samozřejmě nabídnou i ty menší, kde se samozřejmě není třeba obávat ani bezpečnosti. S tím souvisí jak kontrola zavazadel, tak i nutnost projít bezpečnostním rámem. Vaše kovové předměty, nasouvací pouzdra na mobily spolu s telefonem, výpočetní techniku, ale třeba šperky, hodinky a brýle položíte do připraveného boxu, jste zkontrolováni a teprve poté si vše vezmete a budete moci do letadla.