Tradiční dovolená spojená s pobytem u moře pomalu upadá. Lidé mají zájem poznávat, ale i zažívat něco zajímavého a neobyčejného. I proto můžeme říci, že v posledních letech dominuje takzvaná zážitková dovolená. A ta je spojena především se sportem. Tomu fandí stále více lidí. Dominuje jak hokej, tak samozřejmě fotbal. Zatímco tuzemská liga není příliš prestižní, takové vstupenky na zápasy Barcelony už jsou něčím skutečně jiným. Něčím, za čím se vyplatí vyrazit právě do Španělska a vidět nejenom stadion Nou Camp s kapacitou zhruba 100 000 diváků, ale vidět i prestižní soupeře.

Zájezd od A do Z

Samozřejmě lístky jako takové, a poté cesta na vlastní pěst je jednou z možností, jak zažít neopakovatelnou dovolenou, která bude plná sportovních zážitků. Druhá možnost je ještě o něco pohodlnější. Třeba takový zájezd na zápas Real Madrid. Ten není jenom o vstupenkách, ale je spojený i s dopravou na stadion Santiago Bernabeu a odtud samozřejmě zpět k vám domů. Při koupi takového zápasu si často můžete vybrat i konkrétní soupeře. Poštěstí se vám tak vidět hned dva výrazné evropské velkokluby na jednom trávníku.

Nezapomeňte být správným fanouškem

O tom, že obliba zážitkového cestování stoupá, se přesvědčují také samotní provozovatelé takových specializovaných cestovních kanceláří, ale i agentur. Je tedy více než jasné, že fotbalových fanoušků je více než dost. Ti neváhají zaplatit jak za zájezd, tak i různé fanouškovské předměty. Sem se řadí:

  • Vlajky
  • Šály
  • Dresy

I ty s návštěvou každého fotbalového utkání samozřejmě souvisí. Dáte tak jasně najevo, kterému týmu fandíte. A než vyrazíte, oblečte si originální tričko, které bude vašeho favorita také dobře reprezentovat. Jedině tak dáte najevo, že jste skutečně správným fanouškem a že svůj klub doslova milujete. Ostatně to dáváte najevo i tím, že za ním neváháte vyrazit přes půl Evropy.