Dovolená u moře, na horách nebo v české přírodě. Ať si pro svoji dovolenou vybereme jakoukoliv destinaci, jednou z prvních věcí, kterou budeme muset před odcestováním kamkoliv řešit, je to, kde se ubytujeme. Každý z nás je jedinečný, a proto se i požadavky na kvalitu a výběr hotelu liší člověk od člověka. Proto jsme pro vás připravili několik tipů, podle čeho si ten pravý hotel najít.

Výběr podle typu hotelu

Druhů hotelů je nesčetně mnoho. Pokud jste milovníci přírody, jistě nepojedete do 5hvězdičkového hotelu. To platí i naopak – v hotelu, který se podobá spíše penzionu, nenajdeme člověka, který si chce užívat nadstandardního luxusu. Mezi nejoblíbenější hotely patří zejména ty, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi a nabízí spa a wellness služby.

Typ pokoje, ale i stravování a služby

Neméně důležitý je i výběr hotelového pokoje, který si vybereme. Je velký rozdíl v tom, zda nám stačí dvoulůžkový, nebo zda sníme o celém apartmánu. Velkou roli hraje i stravování, které si v hotelu zařídíme. Je na nás, zda to bude polopenze, all inclusive nebo plná penze. Mnoho cestovatelů vyžaduje i spa a welness služby, které jsou také v odlišných kvalitách. Někomu stačí bazén a vířivka, někdo touží po masážích, saunách a speciálních koupelích.

Cena je důležitá

Po stanovení cenové relace, ve které se má náš hotel vyskytovat, se nám protřídí naše možnosti. Většina z nás si v dnešní době hledá ubytování v hotelu na internetu, kde si lze nabídky na ubytování vytřídit za pomoci filtru. Poté je nejlepší zvolit si několik favoritů do užšího výběru a trochu víc je prozkoumat. K tomu nám mohou dobře posloužit reálné reference. Dobrými místy, kde se dá koupit dobré ubytování, jsou i různé slevové portály.

Projděte si reference dříve ubytovaných hostů

Když už máte jistotu, že jste si dobře vybrali nejen typ hotelu, ale i cenu, kterou jste za ubytování ochotni zaplatit, je na čase projít si důkladně informace o místech, která se vám zamlouvají. Jednou z nejlepších variant je pročtení recenzí od těch, kteří na daném místě dříve byli. Kde jinde sehnat leckdy i nehezké pravdy o některých místech, než od těch, kteří zde byli, a nelíbilo se jim tam? To platí i naopak, mnoho spokojených klientů hotelů je ochotno podělit se o svůj hezký zážitek.