Kryptoměny a hlavně nejznámější bitcoin zažívají obrovský boom a prakticky neunikne den, aby se na největších zpravodajských webech neobjevila nějaká novinka nebo zajímavost. Pokud bitcoin neznáte, jedná se o měnu, která existuje pouze v digitálním světě a je vytvořena lidmi. Neexistuje žádná vláda nebo organizace, která by měla nad měnou kontrolu, stejně jako nad aktuálním kurzem bitcoinu, který se odvíjí hlavně od toho, jak je o mince zájem. Bitcoin je navíc univerzální platidlo, které je stále více a více přijímané i řadou online služeb, jako jsou například stránky pro stahování filmů zdarma Ulož to a celé řady dalších.

Není divu, že se téma kryptoměn dostalo i k tématu dovoleným, protože i když se to nemusí zdát, může být bitcoin naprostým zachráncem v případě ztráty normálních peněz.

 Podívejte se na důvody, proč si bitcoin vzít s sebou na dovolenou

  • Stále více obchodů bitcoin přijímá – Je pravda, že klasické placení hotovostí nebo kartou je dnes stále nejrozšířenější, ale bitcoin je dnes tak oblíbený, že ho stále více obchodů přijímá. Nadšenci dokonce zašli tak daleko, že se vydávají na čistě kryptoměnové dovolené a neplatí ničím jiným, než digitální měnou.
  • Bitcoiny mohou dovolenou zachránit – Na to, co by se mohlo na dovolené pokazit, raději moc nemyslíme. Zvlášť taková ztráta peněz, karty a dokladů mohou výlet do zahraničí velmi znepříjemnit. Bitcoiny mohou v takovém případě sloužit jako náhradní platidlo, pokud by se tato nepříjemnost opravdu stala.
  • Bitcoiny nelze jen tak ukrást – Zatímco hotovost nebo platební karty nosíme u sebe a zloději je mohou sebrat, u čistě digitální měny to není tak snadné. Tuto měnu nejde nijak nosit u sebe, protože existuje pouze na internetu a můžete jí díky svému heslu používat pouze a jenom vy. Bitcoin je opravdu velmi bezpečný a zloději se k vašim penězům v zásadě nemají jak pořádně dostat.
  • Nemusíte řešit výměnu peněz ve směnárnách – Obrovskou výhodou je, že bitcoiny nemají centrálu a hlavně jsou všude stejné. Pokud tedy chcete zaplatit pomocí bitcoinů, nemusíte řešit výměnu ve směnárnách a jednoduše zaplatíte.
  • Platby probíhají velmi snadno – Platba bitcoinem probíhá velmi snadno a v praxi stačí mobilním telefonem načíst účtenku, kterou vydá obchodník. Nemusíte se starat ani o změny kurzů, protože cena v obchodě bude nastavena podle kurzu aktuálního.