Patříte-li mezi vášnivé cestovatele a poznání cizích kultur je vaším pravidelným chlebem, připište si na svůj seznam letošních návštěv oblíbená letoviska Jadranu. Sbalte se do auta a vyrazte k moři do Chorvatska, protože jako jedna z mála vám tato země nabídne mnoho benefitů. Kromě toho, že je pohodlně dostupná autem, slibuje řadu sportovních i kulturních aktivit.

Pro fanoušky šnorchlování

Vodní sporty si dosyta užijete například v Dubrovníku. Turisty vyhledávaná pláž Banje mění svou podobu několikrát denně. Ráno umožňuje sledovat blankytně modrou hladinu, na níž se zrcadlí odraz historické části města, zatímco večer střídají lehátka nočním životem opilí obyvatelé i návštěvníci. Přidejte se k nim a za zvuku tamní hudby okuste tradiční pálenku. Historií je pak opředená Kraljičina Plaža dlouhá tři kilometry, kde se ovšem nemusíte obávat, že byste se těsnili s ostatními turisty. Říká se, že tuto upravovanou pláž navštěvovala královská rodina v čele s manželkou chorvatského krále Tomislava. Chcete-li bydlet v těsné blízkosti nejznámějších pláží, nezapomeňte si včas najít ideální ubytování v Chorvatsku.

Na poslední moment za kulturou

Zoufat nemusí ani milovníci historie, umění či kultury. Nejen na last minute najdete perfektní ubytování v těsné blízkosti památek. Za návštěvu rozhodně stojí Pula se svým Koloseem tvořícím dominantu celého města. V prostorách Kolosea se dodnes pořádají atraktivní společenské události, koncerty i výstavy. Pohodlné parkování vám umožní zastavit pár kroků od vstupu a vychutnat si pravou chorvatskou atmosféru na místě, kde se psaly dějiny. Historická stezka od Kolosea vás postupně provede přes pozůstatky dalších staveb až do samotného centra, kde musíte ochutnat výbornou kávu či středomořskou kuchyni. Ani turistika v Chorvatsku nezaostává. Na severu země najdete Opatiji s nejvyšším vrchoem Mt. Učka. Pohoří Velebit vám potom umožní sledovat kontrasty země z výšky až 1549 metrů nad mořem.