Ačkoliv se vám prvního půl roku po pracovní stránce dařilo, nepovedlo se vám našetřit tolik, abyste si mohli dovolit pobyt u moře se všemi jeho bonusy? Pak zbystřete.

Dovolená v Chorvatsku se rozhodně vyrovná dovoleným ve vzdálenějších zemích a rozhodně lze považovat za luxusní dovelenou, která vás navíc nemusí vyjít draho. Naopak pokud si vše předem naplánujete a připravíte, může vás stát méně než dovolená v tuzemsku.

Cesta na vlastní pěst

Pokud si troufáte, můžete podniknout cestu do Chorvatska na vlastní pěst. Vyjde to mnohem levněji, než cesta prostřednictvím cestovní kanceláře, ale má to své pro i proti. Výhodou je samozřejmě úspora financí, ale nevýhodou je, že si budete muset vše organizovat sami a není toho zrovna málo.

Last minute

Mnohem lepší variantou, než se štráchat na vlastní pěst někde sám, ať už autem či letecky, je nabídka last minute Chorvastko. Díky tomu si ušetříte nejen značné množství peněz, ale i času zjišťováním.

Jak ještě ušetřit?

Nejvíce ušetříte tím, že si pohlídáte last minute nabídky a ještě vyrazíte mimo sezonu. Například v září je moře stále krásně teplé a turistů poskromnu. Pokud nemáte tedy malé děti a nemusíte vyrazit vyloženě v čas prázdnin, pak je to ideální možnost, jak si užít skvělou dovolenou v Chorvatsku za málo peněz.

Ušetřit můžete také na ubytování, kde mimo sezonu padají ceny. Místo hotelu si můžete vzít levnější apartmán. Kromě ubytování lze samozřejmě stáhnout rozpočet i prostřednictvím stravování, že si povezete základní potraviny z domova a budete si sami vařit.

Cenu dovolené ovlivňuje i zvolené místo. Existují překrásná místa v Chorvatsku, kde budete mít klid, soukromí, užijete si krásy přírody, pláže, moře a přitom to vaši peněženku nijak nezruinuje.