Zajímavým místem pro odpočinek, relaxaci a poznávání italské kultury je světoznámá oblast Toskánsko. Přijdou si zde na své milovníci vína, rozsáhlé romantické krajiny, historie, jídla, ale i krásně čistého moře. Oblast vyniká pěstováním vína a pyšní se nejlepšími vinicemi na světě.

Toskánsko má celkem deset provincií a každá z nich může návštěvníkům nabídnou něco jiného.

Provincie Arezzo

TIP: Dovolená na ostrově Sicíliena jihu Itálie.

Oblast Arezzo vás zavede do pravé romantiky tohoto kraje. Návštěvníkům nabídne rozsáhlé pláně, lemované cesty staré přes tisíc let nebo malebné vesničky, které jsou výjimečné svou architektonickou zvláštností a příjemným pohodlím. Dále vás kraj zavede k řece Tiber, která zaujme svou přírodní krásou a divokou přírodou. Další možností je navštívit opuštěné kláštery a kostely, které se nacházejí na suchých pláních poblíž zralých vinic. Pro odpočinek jsou vhodné velké dubové lesy poblíž mořských zátok, nebo návštěva jednoho z mnoha měst. Například město Arezzo, ve kterém se nachází mnoho starých náměstí, malebných hospůdek a starých klášterů. Ve městě Arezzo můžete také navštívit palác ze 13. století a z vrcholu jeho věže si prohlédnout celé město z ptačí perspektivy.

Za zábavou a aktivní dovolenou

TIP: Vybírejte plavky nejen na dovolenou v Itálii.

Jako u mnoha jiných evropských destinací máte i zde možnost narazit na diskotéky, noční bary, a restaurace, které jsou u velkých písčitých pláží, a které sem jezdí navštěvovat tisíce turistů z celého světa. Další zajímavou oblastí je město Viareggio, které nabízí mnoho historických památek datovaných až do středověku. Můžete zde navštívit historický přístav, podívat se na světově známý karneval, nebo navštívit filmový a hudební festival. Pro nadšence vodních sportů je zde možnost potápění, využití vodních atrakcí, prohlídka továrny na jachty a mnoho dalšího.

Toskánsko splňuje snad všechny nároky turistů, kteří vyrážejí za zábavou, nočním životem, kteří chtějí okusit tradiční italské jídlo, kochat se přírodní krásou nebo projet celou zemi a obdivovat památky, kterých je zde nespočet