Velmi známá archeologická oblast a historické naleziště ležící na jihu ostrova stojí na místě velmi starého města Kourion. Město bylo založeno před 17 tisíci lety a je to jedno z nejzajímavějších míst na Kypru. V této oblasti můžete vidět rané nálezy a velmi známé divadlo založené v 2. století před naším letopočtem, které je zrekonstruováno a dodnes se v něm hrají divadelní hry a představení.

Dříve tu však probíhaly kruté gladiátorské zápasy. V současnosti je divadlo dějištěm pro pořádání tradičního mezinárodního festivalu starověké řecké dramatiky. Divadlo je postavené do půlkruhu a z hlediště máte výhled na krásnou písečnou pláž a moře. Celé divadlo je postaveno z vápencových kvádrů. Nejen kvůli divadlu je oblast tak oblíbená.

TIP: Užijte si exkluzivní dovolenou na Kypru s cestovní kanceláří ESO travel.

Dalším velkým lákadlem je i Apollonova Svatyně, která je vzdálena přibližně tři kilometry od Kourionu. Archeologové zde odhalili staré lázně, odpočívadlo pro poutníky nebo kněžský dům. Dále se zde vzdělávali sportovci, kteří zde měli k dispozici různé sportovní vybavení a to v centrálním dvoře.

Toto slavné město, které bylo chloubou celého Kypru, postihla ve 4. století řada zemětřesení, která ukončila existenci toho městečka. Byly zde trhy, obchody, obytné části a mnoho dalšího. V roce 1899 ve zdejší oblasti působilo hodně expertů z celého světa, kteří se zde podíleli na vykopávkách a nálezech, které jsou nyní umístěny například ve Velké Británii.

Pro fanoušky adrenalinu, kteří rádi zkoušejí něco jedinečného, je zde skvělá možnost vyzkoušet paragliding, který je zde velice oblíbený. Výhled na tuto krásnou oblast, která je doslova posetá starobylými památkami, je z výšky opravdu krásný a lákavý.