Místem, které byste při návštěvě SAE neměli minout, je hlavní město Emirátu Abu Dhabi, jenž je zároveň i nejbohatším městem země. Toto město bylo dříve pouze chudé bydliště beduínů. Najednou však nastal objev ropy a z neznámého chudého městečka se stalo obří velkoměsto. Hlavním lákadlem je určitě luxus a obrovské množství mešit, které najdete skoro na každém rohu.

Toto město však příliš nevyniká památkami starými stovky let, jako je tomu u Emirátu Sharjah. Mezi nejstarší a nejvzácnější památky patří Starý palác, který je starý přes 200 let.

Za navštívení stojí určitě i slavná Corniche street, která je dlouhá 8 kilometrů a je tak velkým lákadlem pro turisty. Poblíž této ulice stojí Stará pevnost z roku 1793, která je pro veřejnost uzavřena. Zahrada s nádvořím je však turistům otevřena po celý den i večer. Nyní slouží jako dokumentační historické centrum. Dalším velkým lákadlem je jako v ostatních emirátech samozřejmě nakupování. Tento Emirát je špička ve službách a prodeji.

Abu Dhabi však skrývá mnoho dalších parků a atrakcí. Jednou z nich je i skanzen, který vám poodhalí tajemství starých beduínů, kteří osidlovali toto místo před mnoha lety. Dále se můžete projít po velmi známé promenádě, která vám nabídne hřiště, parky, pláže, bary a restaurace. Byla zde také pořádána světově známá soutěž Redbull Air race, která přilákala desítky tisíc lidí.

Někdo tento luxus moc nemusí a radši okusí zdejší tradici. I tento úkol pro náročnější dokáže Emirát Abu Dhabi splnit. Na západě se ukrývá přes 50 vesnic, velké písečné duny, romantické oázy s palmami a křišťálově modrou vodou. Jedna z oáz se nazývá Al Ain a stala se oblíbeným lákadlem pro turisty. Poblíž pak narazíte na archeologický park Hilli, kde jsou představovány nálezy ještě z doby bronzové. Dále pak stojí za navštívení nejvyšší hora Emirátů Džabal Hafít, která je vysoká 1160 metrů.

Abu Dhabi nabízí luxus, ale i nepoznanou přírodní krásu, kterou překonává mnoho sousedních Emirátů. Ale každý Emirát má něco, co ten druhý nemá a tak je těžké říkat, který je nejlepší. Proto se doporučuje udělat si na každý den výlet do jednoho ze sedmi krásných Spojených Arabských Emirátů.