Monastir se nachází jen několik kilometrů od města Sousse. Je to velmi oblíbené turistické centrum. Leží v oblasti Hammametského zálivu a v jeho okolí se nachází nejkrásnější pláže Tuniska. V Monastiru žije dnes více než 40 tisíc obyvatel. Je to také důležité místo z hlediska dopravy, nachází se zde mezinárodní letiště. Město bylo rodištěm prvního tuniského prezidenta, Habíba Bourghiby, který zde také zemřel. Monastir je velmi krásné město, upravené a vhodné ke strávení celé dovolené u moře v Tunisku, i k jednodennímu výletu.

Historie dýchá ze všech stran

Monastir byl založen Féničany jako obchodní osada. Během římských válek ho nechal Caesar opevnit trojitými hradbami, jejichž pozůstatky dnes můžete vidět. V 8. století před Kristem byla založena současná nejvýznamnější památka – Ribat. Je to opevněný klášter, který sloužil jako v období válek jako ochrana před nepřáteli. Monastirský Ribat byl se objevil v mnoha filmech. Stará část města, Medina, byla v minulosti Tunisany částečně zbourána. Dalšími významnými stavbami jsou Velká mešita nebo Mauzoleum prezidenta Bourghiby.

Užijte si pravou tuniskou atmosféru

Ačkoli Monastir navštíví mnoho turistů trávící dovolenou v Tunisku, přesto si město zachovává svou tvář a atmosféru. Můžete zde tedy poznat pravý africký život. Budete-li v Monastýru ubytováni, vydejte se ráno na rybí trh, kde se prodávají právě vylovené úlovky.

Přestože původní vzhled města uvidíte pouze v Medině, neznamená to, že všude jinde budete narážet na hotelové komplexy. Město působí velmi romanticky při večerních procházkách úzkými uličkami. Je vhodné nejen pro dovolenou v Tunisku, ale také například pro svatební cestu. V Monastiru vám nebude nic chybět.

Z Monastiru jezdí příměstské vlaky do vedlejšího města Sousse, takže si tam můžete bez problémů udělat výlet. Co se týče zábavy a sportovního vyžití, je zde k dispozici golfové hřiště, hotelové bazény a wellness centra.