Plánujete dovolenou v Řecku a nevíte, který ostrov si vybrat? ZkusteZakynthos. Ostrov láká návštěvníky zejména výskytem vzácných želv a svou stále zelenou barvou. Díky klimatickým podmínkám tady vše neustále kvete, voní, a setkáte se zde s mnoha druhy rostlin, které neuvidíte jinde na světě. Však ne nadarmo se mu říká Ostrov květin. Když si to spojíte s bílými plážemi, tyrkysovým mořem a příjemným počasím, je to ideální místo pro řeckou dovolenou.

Zakynthos je domovem pro vzácnou Caretu obrovskou. Na své dovolené ji pravděpodobně na tomto řeckém ostrůvku potkáte. Pokud Zakynthos navštívíte v době kladení, připravte se na omezené vstupy na některé pláže.

Turistická letoviska

Na Zakynthu najdete mnoho turistických letovisek. Vybere si tady každý. Dáváte-li přednost klidné dovolené, nebo máte malé děti, můžete zvolit velmi poklidné letovisko Kalamaki. Romantické duše nebo novomanžele na líbánkách určitě příjemně překvapí krása střediska Ágios Sóstis.

Pokud si chcete užít tu pravou řeckou zábavu, diskotéky, bujarý program a další, zkuste jakési řecké Las Vegas – letovisko Laganás. Navštěvují ho lidé z celého světa, proto tady nečekejte typickou řeckou kulturu a také počítejte s tím, že sáhnete hlouběji do kapsy.

Rádi byste okusili řecký život na Zakynthu a ještě si užili krásné přírody? Letovisko Limmi Keri vám tohle umožní. Původní vesnička nacházející se v Národním parku se s turistickým ruchem teprve učí žít. Vám jako návštěvníkům tady ale nich chybět nebude. Jen si navíc můžete dopřát procházek mezi kamennými domky s doškovou střechou, podívat se, jak se vyrábí pravý ovčí sýr, nebo ráno vyrazit s místními na ryby.

Zajímavosti na Zakynthu

Byla by škoda celou dovolenou prolenošit na řeckých plážích, když Zakynthos nabízí tolik krásných míst. Za zmínku stojí určitě hlavní město Zakynthos. To bylo téměř kompletně zničeno při zemětřesení v roce 1953. Jeho obyvatelé pak společnými silami město postavili znovu, a to dokonce v té podobě, v jaké bylo před katastrofou. Většina památek byla zasvěcena bohu Dionýsovi.

Dalším krásným místem jsou Modré jeskyně. Ty se nachází na severu ostrova. Jméno jim dala tyrkysově zbarvená voda. Po staletí si tady příroda vytvářela skulinky a jeskyně, které lákají mnoho turistů, trávící svou dovolenou v Řecku. Místo je rovněž přístupné pouze lodí. Přímo u jeskyní si můžete půjčit lodičku, a celou oblast si zblízka prohlédnout. Nedaleko jeskyní se navíc nachází Mys Skinari, s překrásným majákem, vyhlídkou a větrnými mlýny.

Pravděpodobně znáte onen obrázek krásné romantické zátoky s vrakem lodi na pláži. Tak ten pochází právě z ostrova Zakynthos. Jedná se o pláž Navagio, a ta je dostupná pouze lodí. Nad ní se tyčí stometrové skalnaté útesy. Bývá tady přelidněno, ale za návštěvu místo opravdu stojí