Nejsevernější řecký ostrov Korfu má přídomek Smaragdový ostrov. Není to náhodou. Při příjezdu vás omámí množství barev a vůní, které se mísí díky neustále kvetoucím stromům a květinám. Korfu je mnohdy považován za nejkrásnější řecký ostrov. S ostrovem Korfu se pojí nesmrtelná legenda o Odysseovi. V minulosti si Korfu oblíbila například i císařovna Sissi.

Počítejte s tím, že při vaší dovolené na Korfu se pravděpodobně setkáte s letním deštíkem. Díky vlhčímu klimatu se zde může všem těm krásným rostlinám dařit. Ačkoli je ostrov na severu, v letních měsících počítejte s teplotami i okolo 40 stupňů Celsia.

Pláže a moře na Korfu se řadí k těm nejkrásnějším v Evropě. Smaragdový ostrov si oblíbili potápěči, kteří díky průzračné vodě mohou zkoumat podmořský život.

Zmiňovali jsme se o císařovně Sissi, která si Korfu zamilovala, a to dokonce tak, že si zde nechala vystavět zámek, Achillion. Zámek má dvě patra, přístupné je přízemí a zámecké zahrady. Ty se táhnou podél moře, a jsou plné krásných rostlin.

Hlavní město ostrova, Kerkyra, je spjato s pověstí o lásce Poseidona a nymfy Korkyry. Ta sem byla unesena, a podle ní také město (a vlastně celý ostrov) dostal jméno. Kerkyra byla založena v 8. století př. n. l. a je zde patrný vliv mnoha kultur. Vzhled města ovlivnili Benátčané, Francouzi, Angličané i Turci. Městu dominuje Stará pevnost ze 16. století, kde se často konají kulturní akce. Kerkyra se pyšní i Novou pevností, rovněž pocházející ze 16. století. Avšak památka je stavebně mnohem dokonalejší, propracovanější, a je z ní nádherný výhled po kraji.

Z přírodních krás se vydejte na nejvyšší horu Korfu, Pantokrátor. Její výška je „pouhých“ 900 metrů, takže se nemusíte obávat náročných horských výstupů. Pouze horské počasí by mohlo vycházku znepříjemnit. Na vrcholu hory stojí klášter, a překrásná vyhlídka vám bude odměnou za vaše úsilí