Přístavní městečko Port El Kantaoui se nachází pouhých osm kilometrů od města Sousse. Město vzniklo v sedmdesátých letech podle vzoru vesnice Sidi Bou Said, která je proslulá svou modro-bílou kombinací. Jedná se o luxusní dovolenkový resort, který využívají pro dovolenou v Tunisku zejména lidé, kteří si nemusí lámat hlavu s nedostatkem finančních prostředků. A podle toho je také Port El Kantaoui zařízené.

Jak Port El Kantaoui vypadá

Celé město bylo postaveno úmyslně jako turistický resort. Najdete tady zejména hotely vyšší třídy, stavebně ovšem velmi vkusné a decentní. Jen minimum budov zde má více než dvě patra. Městečko je vydlážděné, čisté, upravené a uklizené. Mnozí ho označují za nejkrásnější letovisko Tuniska. Přístavem se táhne promenáda lemovaná obchůdky, kavárnami a restauracemi. Náměstí obklopují křivolaké uličky. Všudypřítomné fontánky, parky a zahrady ještě umocňují příjemný pocit z místa.

Pro návštěvníky je v centru města k dispozici botanická zahrada a minizoo. Děti se mohou vyřádit v místním zábavním Hannibal Parku. Co se týče sportovního vyžití, na své dovolené v Tunisku můžete využít golfová hřiště, vodní atrakce a místní aquapark. El Kantaou byste mohli zkrátka přirovnat k některému z našich lázeňských měst.

Přístav a rybolov

Port El Kantaoui je především přístavním městem. Přístav pojme téměř na tři stovky lodí. Nejčastěji zde uvidíte kotvit luxusní jachty boháčů, anebo turistické atrapy pirátských lodí. Dovolenou v Tunisku si tak můžete zpříjemnit dobrodružnou vyhlídkovou plavbu.

Pokud vás zajímá rybolov, k dispozici jsou i rybářské lodě, které vás na celý den odvezou na širé moře. Ostatně lov ryb je zde velmi důležitý. To poznáte i pokud si zajdete na oběd či večeři do některé z místních restaurací. Na jejich jídelníčku se to rybími pokrmy jenom hemží. Každé ráno můžete vidět rybáře, jak přijíždí zpět do Port El Kantaoui s čerstvými úlovky.