TIP: Užijte si exkluzivní dovolenou na Kypru s cestovní kanceláří ESO travel.

Pokud přemýšlíte o dovolené u moře na Kypru, vaší pozornosti by nemělo uniknout přes dva tisíce let staré městečko Paphos, které je rodištěm samotné bohyně lásky Afrodity. Městečko leží u Středozemního moře a každoročně ho navštíví desítky tisíc turistů.

Samotná turistická oblast nabízí velké množství písečných a kamenných pláží, staré kostely, poutní místa, vinice, romantickou krajinu okolo a mnoho muzeí, ve kterých se můžete dozvědět více o kyperské historii. Oblast vyniká i velkým počtem archeologických nalezišť.

Koupání v průzračném moři

Jednou z nejčistších a nejnavštěvovanějších pláží v Paphosu je pláž Coral bay, která je vzdálená od letoviska deset kilometrů. Při slunění na zlaté písčité pláži vám přijde vhod občerstvení ve stinných kavárnách, restauracích a hospůdkách. Aktivnější návštěvníci mohou využít různé vodní atrakce jako například vodní skútry, windsurfing, surfing nebo potápění. Pláž je vhodná pro rodiny s dětmi, ale na své si přijdou i ostatní turisté.

Památky z dob Antiky

Z nejstarších dochovaných památek jsou takzvané Paphosské Mozaiky, které zdobily stará sídla panovníků a bohatých občanů. Pocházejí ze 4. století a nejznámější jsou zobrazeny na Dionýsově domě s velkým množstvím maleb vína, velkých oslav, žen a zvířectva.

Významnou památkou, kterou byste také měli navštívit, jsou Královské hroby. K vidění jsou zde hrobky bohatých panovníků ze 3. století. Na pohřebišti je možnost nahlédnout do všech hrobek. Hřbitov je vzdálen od Paphosu dva kilometry a cesta k němu je otázkou hodiny.

Paphos je kulturním městem celého Kypru. Své si zde najdou turisté hledající odpočinek, noční zábavu, klidné posezení v hospůdkách, akvaparky, teplé a čisté moře, dobré jídlo a zajímavou historii.

Tento článek vznikl ve spolupráci s cestovní kanceláří ESO travel.