Troodos je nejvyšší položenou turistickou oblastí na celém Kypru. Jeho nejvyšší bod Mount Olympus se tyčí do výšky 1952 metrů nad mořem. Pokud tedy při cestě do Kypru uvítáte i trochu turistiky, nezapomeňte si přibalit nějaké Tommy Hilfiger plavky a žabky, ale také dobré turistické boty. Tato oblast nabízí mnoho starých Byzantských památek, kostelů, romantický výhled na krajinu zarostlou pionovým lesem a průhledně modré moře. V zimním období si zde při příznivém počasí můžete zalyžovat. Většina památek, které se zde nacházejí je zapsaná do seznamu UNESCO.

Kudy se vypravit na romantickou procházku? Možností je mnoho. Nejznámější stezka Atlanti Trail je devět kilometrů dlouhá. Je nenáročná a nabízí krásný výhled. Pokud zatoužíte po výhledu z nejvyšší hory Mount Olympus, je pro vás vhodná stezka Artemis, která je dlouhá sedm kilometrů a naskytne vám nevídaný pohled skoro na celý Kypr. Pro zpříjemnění cesty a osvěžení vám poslouží malé hospůdky splývající se zdejším prostředím.

Poutním místem, které byste měli navštívit, je klášter Kykkos, jenž je do dnešní doby obýván mnichy, kteří se v něm učí malovat, psát knihy a očistit svá srdce. Klášter byl založen v 11. století a od té doby zde probíhají motlitby a obřady. Vstup je zdarma a otevřeno je celoročně. Navštívit můžete také starou vesničku Lania, která je známá výrobou vína, hrobkou prvního prezidenta Kypru a mnoha dalšími památkami.

Dovolená u moře

Tuto oblast navštěvují každoročně tisíce turistů. Svoji dovolenou na Kyprusi můžete zpříjemnit výletem do tohoto přírodního centra, procházet se po písečných stezkách vedoucích okolo skal, řek, mohutných borovic a vodopádů. Ubytovat se v této oblasti můžete v hotelech, které jsou umístěny například v Kakopetrii, Moutoullasu nebo Louvarasu.