Velká Kyperská pevnost, ležící přibližně devět kilometrů od Limassolu, je stará více jak 800 let, a dříve byla využívaná mocnými rytíři. V roce 1424 byl hrad silně poničen po nájezdu Mameluků a na jeho místě pak vystavěn hrad nový, jehož stavba byla dokončena roku 1454. Hrad je postaven jako 23 metrů vysoká krychle s plochou střechou.

Historií tohoto hradu je i slavné kyperské víno vin de Commanderie, které je proslaveno po celém světě a pěstuje se zde od dob, co byl postaven nový hrad. Po vstupu vás uchvátí vstupní padací most, který svou velikostí odpovídá velikosti hradu. Následuje prohlídka hradního areálu s možným vstupem na střechu, který nabídne krásný výhled do krajiny. Na střechu vás dovedou dvě kamenná schodiště.

TIP: Užijte si exkluzivní dovolenou na Kyprus cestovní kanceláří ESO travel.

V oblasti však není pouze tato starobylá pevnost. Necelých pět kilometrů odsud se nachází nejznámější kyperské archeologické naleziště Kourion, které zaujme například starým divadlem a arénou. Dále pak nejznámější kyperský klášter Kykko, který je po celá staletí obýván kyperskými mnichy. Od hradu je vzdálen přibližně 40 kilometrů. Stejně vzdáleny jsou i mozaikově malované kostely v Troodosu.

Hrad Kolossi můžete navštívit při některém z celodenních výletů. Památka je to krásná a s velmi pestrou historií. Otevřeno je celoročně a vstup zdarma. Doporučujeme udělat si zastávku na jedné z nejstarších kyperských památek a ochutnat víno, které se svým jménem chlubí celému světu už přes osm století.

Zjistěte si Caorle – předpověď počasí ať se můžete připravit.