TIP: Dovolená na ostrově Sardinie na jihu Itálie.

Velmi významným a historickým městem Itálie je Florencie, která je na seznamu památek UNESCO. Toto město je kulturní i historické centrum celé země, a pokud toužíte po pravé Italské romantice, je Florencie právě pro vás. První zmínky o tomto městě sahají až do roku 59 před naším letopočtem.

Hlavními památkami, které byste určitě měli navštívit je Dóm Santa Maria del Fiore, katedrální muzeum, Dantovo muzeum, Kostel Santa Croce a desítky dalších významných památek. Florencie disponuje velkým počtem oper a koncertních hal, které se vyplatí navštívit. Pro Florencii je významné sochařství, které získalo mnoho ocenění a zdejší sochy jsou vytvořeny těmi nejslavnějšími sochaři, jakými jsou například Lorenzo Ghiberti nebo Benvenuto Cellini. Po celý rok se ve Florencii pořádají různé hudební a filmové festivaly.

Giottova zvonice

Zajímavou a historicky cennou památkou je Giottova zvonice, která byla postavena roku 1359. Zvonice je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a každoročně ji navštíví více než sto tisíc turistů. Abyste si mohli prohlédnout město z výšky, budete muset vyjít na 414 schodů. Vstupné se pohybuje kolem osmi euro.

Tip: Chcete ochutnat pravou italskou kuchyni i bez toho, abyste museli na přímořskou dovolenou? Vyzkoušejte rozvoz pizzy v Brně, případně rozvoz pizzy v Olomouci. Vše připraveno rozeným Italem, z kamenné pece a za použití čerstvých a kvalitních italských surovin. A právě kvalita a čerstvost surovin je to, na čem italská kuchyně stojí.

Dóm Santa Maria del Fiore

Jednou z nejnavštěvovanějších památek v celé Florencii je Dóm Santa Maria Del Fiore. Dříve zde stál kostel, který byl postaven ve 4. století, ve 13. století na jeho místě začala stavba monstrózního díla, která byla dokončena kolem roku 1413. Chrám je svou velikostí třetí největší na světě. Prohlídka chrámu je zdarma.

Ve Florencii, stejně jako v jiných evropských metropolích, můžete okusit noční život, nespočet hospůdek s romantickým výhledem na moře, restaurací, atrakcí, kin, divadel a muzeí. Můžete zde také okusit prohlídku nákupních center a domů, které ročně navštěvují tisíce lidí, a to díky cenám a kvalitnímu zboží. Tak proč si nekoupit letenku a nenavštívit toto město třeba jen na víkend?