Město Nabeul patří k nejvýznamnějším místům země. Je to také ideální místo pro strávení dovolené v Tunisku. Nachází se na severu přibližně sedmdesát kilometrů od hlavního města Tunisu. Díky své poloze je Nabeul i jeho okolí mnohem zelenější, než jiné části Tuniska. Pobyt zde vás nebude stát ani moc peněz, protože se jedná o levnou lokalitu.

To se ale naštěstí neodráží na kvalitě služeb. A na co Nabeul láká zájemce o dovolenou v Tunisku nejvíc?

Místní keramika

Nabeul proslul zejména díky hrnčířství. To zde má velmi dlouhou historii. Místní říkají, že s výrobou se započalo už v době římské. V současné době je produkce keramiky stále jedním z řemesel, které obyvatele Nabeulu živí. Keramický výrobek tak může být krásnou památkou na vaši dovolenou v Tunisku. Hrnky jsou barevné, glazurované i hliněné. V Nabeulu se také vyrábí nejkrásnější krajky a parfémy.

Nabeul a zábava

Budete-li trávit dovolenou v Tunisku právě v Nabeulu, určitě se nebudete nudit. Naopak, můžete si užít i jedné obzvlášť zajímavé podívané. Tou je místní trh s velbloudy, který se koná každý pátek. Samozřejmě, že se zde neobchoduje pouze s těmito zvířaty. Na trhu je k dispozici obrovské množství druhů koření, ručně vyráběné koberce, již zmiňované keramické výrobky a krajky, ale také produkty z olivového dřeva. Na tento trh se rozhodně vyplatí zajít, už jen kvůli nezapomenutelné atmosféře.

Nabeul je jinak živé městečko ve dne i v noci. Konají se tu kulturní akce, navštívit můžete místní diskotéky nebo zábavní kluby. A pokud nebudete chtít svou dovolenou jen proležet v plavkáchna plážích, můžete si zajít na procházku podél pobřeží. A to třeba do vedlejšího města Hammamet. Dříve bývalo vzdálené asi dvanáct kilometrů, jak se však obě centra rozrůstají, dnes v podstatě tvoří jeden velký komplex.