TIP: Dovolená na ostrově Sicílie na jihu Itálie.

Druhé největší město Itálie, Miláno, leží v Lombardii na severu země a patří mezi hospodářky nejrozvinutější města v celé zemi. Další významné letovisko je Caorle. Je nejnavštěvnovanější. V Caorle letovisku se schází hodně Čechů. Miláno vyniká obchodem a módou po celá staletí. Turisté jej navštěvují pro nespočet památek, které se zde uchovaly ještě z dob antiky, například termální lázně a základy paláců.

Milánský dóm

Jednou z nejzajímavějších památek, které byste při prohlídce tohoto města neměli minout, je Milánský dóm, který je třetí největší na světě. Chrám je celý vybudovaný z mramoru, jeho stavba trvala přes 550 let a jeho nejvyšší věž měří 108 metrů. Vstup je po celý rok zdarma a při vstupu je zde prováděna kontrola policií pomocí detektoru kovu. Pokud si pak chcete vychutnat panorama Milána z výšky, navštivte střechu dómu, na kterou se můžete dopravit buď místím výtahem, nebo využít schody. Za vstup na střechu zaplatíte přibližně 5 euro.

Muzeum vědy a techniky Leonarda da Vinciho

Dalším atraktivním milánským lákadlem je Technické muzeum Leonarda da Vinciho, které slouží jako památka slavnému vědci a vynálezci Leonardu da Vincimu. Můžete si zde za vstupné přibližně 7 euro prohlédnout různé funkční vynálezy, lodě, ponorky, letadla, staré vlaky, vojenskou techniku a mnoho dalšího.

Opera La Scala

Miláno je proslavené nejen módou, stylem, designem a jídlem, ale také herectvím a operami. Nejznámější z nich je celosvětově proslavená opera La Scala. Slavnostně byla otevřena roku 1778. Pokud se v Miláně chcete podívat právě sem, doporučujeme zamluvit lístky předem, nejlépe s předstihem jednoho až dvou týdnů. Návštěvníkům se zde dostane poslechu opery od Mozarta, Bacha nebo Strausse.

Za nákupy nebo zábavou?

TIP: Vybírejte plavky< nejen na dovolenou v Itálii.

Miláno nabízí nespočet nočních klubů, restaurací a hospod, které vás nenechají v klidu. Město vám nabízí mnoho obchodních center, obchodů se zlatem, oblečením a elektronikou. Důvodů, proč navštívit tuto velkou evropskou metropoli je více než dost.