Potřebujete půjčit peníze na zaplacení vaší dovolené, studijního či pracovního pobytu nebo na jakýkoli jiný účel, nemůžete si půjčit v bance a stačí vám menší částka s kratší dobou splatnosti? Pak jsou pro vás dobrou alternativou  rychlé SMS půjčky, které jsou v Česku čím dá oblíbenější a poskytuje je celá řada nebankovních společností. V tomto článku vám poradíme, které SMS půjčky patří v současné době k těm nejvýhodnějším, ať už jde o výši poplatků, dobu splatnosti nebo rychlost vyřízení žádosti 

První půjčky zdarma nabízí hned několik společností

Pro člověka, který si půjčuje poprvé a stačí mu částka do 10 000 Kč, je ideálním řešením sjednat si některou z SMS půjček, jež jsou napoprvé zcela zdarma. Takových nabídek je dnes na internetu několik a často jsou si hodně podobné. Společným jmenovatelem těchto úvěrů je kratší doba splatnosti (nejčastěji do 30 dní), nízký úvěrový rámec (maximálně do 10 000 Kč, často i méně), jednoduché sjednání přes internet a rychlé posouzení i výplata peněz na účet. 

Rychlé SMS půjčky jsou stále velmi oblíbené

Tyto rychlé krátkodobé půjčky jsou tak logicky nesmírně oblíbené a mnoho lidí si je bere nejen jako první půjčku zdarma, ale u dané společnosti si pak půjčuje i opakovaně. Pokud už předem počítáte s tím, že si budete půjčovat častěji, asi nejlepší volbou na českém trhu je nebankovní půjčka Kamali, která má nejnižší poplatky a úroky. Napoprvé je sice zdarma pouze při splacení do 14 dnů, jinak ale prakticky ve všem převyšuje svoji konkurenci a zaslouženě tak patří k nejlépe hodnoceným úvěrovým produktům. Stojí za ní společnost Home Credit, což je samo o sobě zárukou serióznosti a bezpečnosti úvěru.

Ke stálicím patří např. Zaplo nebo Ferratum

Již několik let se na trhu s SMS úvěry drží rychlá půjčka Zaplo, která umožňuje vyzvednout si peníze v některém z novinových stánků společnosti GECO – prakticky všichni ostatní umožňují výplatu pouze převodem na účet. Z dalších společností je dobrou volbou také půjčka Ferratum, jež se aktuálně nabízí hned ve třech variantách – kromě základní SMS půjčky si ji lze sjednat i ve flexibilní podobě nebo jako spotřebitelský úvěr se splatností až na jeden rok. Doporučit lze také další půjčky, jako jsou CreditOn, Via SMS, Creditstar, Creditkasa nebo Ninja půjčka.

Bezkonkurenční splatnost nabízí půjčka CreditAir

Výjimečným produktem v kategorii rychlých SMS úvěrů je půjčka Creditair, jež přináší velmi zajímavou výhodu. Zatímco ostatní SMS půjčky se musejí splatit jednorázově, Creditair se splácí formou dvou samostatných splátek, na uhrazení celé částky tak máte dva měsíce. Půjčit si můžete od 1 500 Kč až do 10 000 Kč a ať už si v tomto rozmezí zvolíte jakoukoli částku, vždy je první půjčka zdarma, bez jakýchkoli úroků či poplatků. Pokud si tedy požádáte o půjčku ve výši 10 000 Kč a bude vám schválena, musíte do 30 dnů uhradit 5 000 Kč a pak do dalších 30 dnů dalších 5 000 Kč. K dalším přednostem této nebankovní půjčky patří velmi rychlé posouzení žádosti a blesková výplata peněz na účet, snadné vyřízení přes webové stránky (případně po telefonu) nebo možnost prodloužit si v případě potřeby splatnost půjčky.

Krátkodobá půjčka Creditair je ale zajímavá i pro ty, kteří už nemohou využít nabídky první půjčky zdarma. Stálí klienti totiž mají díky věrnostnímu programu slevy, které postupně rostou od 5 % až po 20 % u těch, kteří si brali půjčku už 6x. K vyřízení samozřejmě nepotřebujete žádného ručitele ani nemusíte nic zastavovat.