Dobro došli. TOP destinací českých cestovatelů zůstává Chorvatsko. Blankytně modré moře, čisté pláže, dostupná vzdálenost, minimální jazyková bariéra a příznivé ceny. Co víc si přát? Chorvatsko je srdeční záležitost pro všechny, kteří si chtějí užít dovolenou na „plný plyn“ a zažít u toho i kus adrenalinu.

Lážo, plážo, sbohem

Prvním krokem, jak strávit vysněnou dovolenou aktivně, je výběr vhodné lokality. Skalnatá Istrie s historickými památkami láká kromě koupání i k výletům, nepřelidněný členitý Kvarner se stovkami ostrůvků je doménou cyklistů a pejskařů, slunná Dalmácie svědčí systematickému odpočinku stejně jako milovníkům slaňování a horských túr, větrný poloostrov Pelješac je pak rájem windsurfingu. Rekreační sporty na dovolené jsou stále vyhledávanějšími atributy v nabídce služeb cestovních kanceláří a nároky na jejich realizaci se zvyšují. Co na tom, že účastníci zájezdu občas přecení své síly.

(Po-)jistěte se!

Zvyšovat si fyzičku právě na dovolené není asi úplně nejšťastnější, ale nadšení a iniciativě se meze nekladou a ani klást nesmí. V případě, že se turista rozhodne „jít do toho po hlavě“, není od věci sjednat si pojištění adrenalinových sportů v zahraničí. Bez něho by se případný úraz a jeho ošetření sportovci pořádně prodražil. Pouhá zlomenina nohy a fixace do sádry by vytáhla cash z peněženky v řádu desítek tisíc. Až stovky tisíc by bylo nutné uhradit v případě nutnosti akutní chirurgické či ortopedické operace.

Rizikový příplatek

Klasické cestovní pojištění ochrání před nepředvídatelnými výdaji. Obsáhne až 100 rekreačních sportů, provozované na neprofesionální úrovni. Extrémní sporty je nutné připojistit si sólo. POZOR, patří mezi ně třeba populární potápění, jízda na vodním skútru, parašutismus, ale i plachtění na oblíbených plážových padácích, zvané paragliding.

Cena za pojistku se u dospělého člověka pohybuje v průměru 50 až 80 korun denně. Oproti nemocničním vícenákladům ve vlastní režii, směšná částka, viďte?!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup