Jedno z nejstarších měst Evropy přezdívané Věčné město, nebo také Město lásky bylo založeno roku 753 před naším letopočtem. Město nabízí turistům obrovský počet památek, které jsou staré desítky, stovky i tisíce let.

TIP: Dovolená v Caorle v Neapolském zálivu.

V samotném Římě se zároveň nachází i nejmenší stát na světě – Vatikán – který je sídlem papeže a římskokatolické církve.

Koloseum

Divadlo Koloseum patří mezi světově známé pamatáky. Postaveno bylo roku 80 a je symbolikou starého Říma. V minulosti zde byly pořádány různá představení a gladiátorské zápasy s kapacitou míst pro více než 45 tisíc diváků. Podle historiků zde zemřelo v bojích na život a na smrt přes 400 000 lidí. Při návštěvě Říma byste Koloseum neměli minout a prohlédnout si jej jako jednu z nejstarších dochovaných památek. Pro občany do 18 a nad 65 let ze států Evropské unie je vstup zdarma. Ostatní občané EU mají vstup dotovaný.

Odpočinek u Fontány di Trevi

Nejen v horkých letních dnech vám doporučujeme zastavit se u největší fontány v Římě, fontány di Trevi. Fontána je vysoká 26 metrů a široká 20 metrů. Turisté sem jen za jeden den nahází přes 2 000 euro. Památka je stará přibližně 240 let a její výstavba zabrala více než 30 let. Vstup k tontáně je zdarma.

Všechny cesty vedou do Říma

V Římě můžete navštívit nejslavnější italské restaurace, které jsou proslaveny po celém světě. Na své si přijdou také milovníci nákupů. Dále máte možnost vyjet k moři, nebo za město za nepříliš vzdálenými památkami. Aktivnějším návštěvníkům může nabídnout akvapark, zoo, kina nebo velký lunapark.

Mnoho lidí jezdí za dovolenou právě sem díky prostředí a kulturním památkám, které jsou zde doslova na každém rohu a lákají turisty z celého světa. Proto je město tak slavné a populární.