Ostrov Djerba je snad vůbec nejoblíbenější turistickou destinací Tuniska. Příznivé počasí s příjemnými celoročními teplotami, pozvolný vstup do moře a bělostné pláže sem lákají návštěvníky ze všech koutů světa. Djerba je ideálním místem pro milovníky lenošení a dovolené u moře. Dovolená na ostrově Djerba má ještě jedno velké pozitivum. Nebude vás stát moc peněz, a přesto si dovolenou v Tunisku užijete na maximum.

Přírodní krásy ostrova

Máte-li rádi hory a členitou krajinu, pak na dovolenou na Djerbě zapomeňte. Ostrov je rovinatý, bez jakýchkoli kopců. Na druhou stranu se díky tomu můžete vydávat na příjemné a nenáročné procházky. Ostrov je plný dlouhých písčitých pláží, které si v ničem nezadají s karibskými destinacemi. ých hájů, které skýtají příjemný stín v příliš horkých dnech. Místy se můžete setkat s termálními siřičitými prameny vyvěrajícími ze země.

Zajímavá místa Derby

Djerba není nijak bohatá na historické památky, ale zajímavá místa se tady pochopitelně najdou. Za návštěvu stojí například město Houmt Souk. Vydejte se sem ideálně dopoledne – každý den se tu koná rybí dražba. Nakoupit si také můžete na místních trzích, kde vládne tradiční exotická atmosféra. Ve městě se také nachází několik mešit, a Velká Pevnost založená v 15. století.

Nedaleko města Houmt Souk leží dvě židovské vesničky. V minulých letech to bylo jedno z míst, kde Židé mohli beze strachu žít. Významnou židovskou památkou je synagoga La Ghriba, založená v roce 1920. Budete-li ji chtít navštívit, nezapomeňte na pokrývku hlavy.

Na dovolené v Tunisku také navštivte vesničku Guellala. Ta se nachází na jihu ostrova. Guellala je proslulá hrnčířskou výrobou, která má velmi dlouhou historii. Stále se zde keramické výrobky tvoří podle tradičního postupu. I na vzhledu vesnice je patrné, že tu hrnčířství žije. Džbány nebo vázy najdete jako dekorace u budov nebo na chodnících.