Třetí největší město Tuniska a hlavní město Sahelu leží na severovýchodě. Nachází jen málo kilometrů od přístavu Port El Kantoui. Sousse je velmi oblíbeným cílem turistů přijíždějící na dovolenou do Tuniska. Je to zejména proto, že nabízí spojení historie i moderního světa. Ačkoli se dá zařadit do turistických center, udržuje si stále tu pravou tuniskou tvář. Tady uvidíte skutečný život Tunisanů.

Minulost v Sousse

Soussebylo založeno již v 9. století před naším letopočtem. Město je obklopeno hradbami. Na jejich konci se rozprostírá hrad nebo pevnost s neobvykle hranatými věžemi. Pevnost je vidět na dálku, nejkrásnější pohled je pravděpodobně z některé z pláží. Uvnitř hradeb se skrývá mnoho historických památek. Jedná se například o opevněný klášter založený ještě před vznikem samotného města.

Nejznámější památkou v Sousse je Velká mešita. Ta pochází z prvního tisíciletí našeho letopočtu. Nemá minaret, ale pouze kruhové věže. Poblíž města se nachází Monastir, kam si můžete během své dovolené v Tunisku udělat výlet. Velkým lákadlem tohoto města jsou katakomby, vedoucí pod městem. Jejich délka je přibližně pět kilometrů. Celé historické centrum (také nazývané Medina) je zapsáno na seznamu Unesco.

Současné město Sousse

Město Soussemá v současnosti více než 200 tisíc obyvatel. Převážná většina z nich žije z turistického ruchu. Někteří se ale zatím živí tradičně – výrobou a prodejem výrobků z olivového oleje. Ve městě najdete jak moderní bohaté čtvrti, kde žijí lidé středních a vyšších vrstev, tak chudinské domy.

Město Sousse obklopují zahrady, parky a ovocné sady. Podél pobřeží se táhnou příjemné pláže. Sousse je plné zábavních i relaxačních center. Zajít si tady můžete na diskotéku, nebo třeba na masáž či reiky. Můžete si také zajít nakoupit na místní trh. Budete-li chtít na dovolené v Tunisku sportovat, Sousse poskytuje golfová hřiště, jízdu na koni po pobřeží, potápění a jízdu na motokárách.