Turecké město Antalya je hlavním turistickým střediskem Turecké riviéry. Toto dvoumilionové město nabízí svým návštěvníkům od každého něco. Prohlédnout si můžete nejzajímavější památky, poobědvat v tureckých restauracích a užít si levného nakupování. Večer můžete vyrazit za noční zábavou do nejrůznějších podniků. Antalya je prostě ideálním místem pro dovolenou v Turecku.

Jaká je Antalya

Antalya je velmi živé, kosmopolitní město. Je to dáno tím, že se zde nachází mezinárodní letiště. Nejzajímavější částí Antalye je Staré město. Čtvrť vznikla v období, kdy zde pobývali Řekové. To je také poznat na celkovém vzhledu. Když procházíte úzkými uličkami kolem nízkých kamenných domků, ani vás nenapadne, že se nacházíte v Turecku. Staré město se rozkládá podél přístavu a je obehnáno vysokými hradbami. Jeho dominantou je minaret Yivli, který byl vystaven ve 13. století.

Zbývající části Antalye už ukazují pravou tureckou tvář. Na mnoha místech najdete typické turecké bazary nabízející nejrůznější zboží. Jinak Antalye nabízí vše, co můžete na své dovolené v Turecku potřebovat – kavárny, restaurace, lékaře, potraviny a další.

Pláže Antalye a zajímavosti

Antalye má dvě poměrně velké písčité pláže. Na východě je oblíbená pláž Lara, nacházející se pár kilometrů za městem. Má bělostný jemný písek, a bývá zde méně lidí. Druhou nejoblíbenější pláží je západní Konyaalti. Tady to skutečně žije. Jezdí sem rodiny s dětmi, protože vstup do moře je poměrně mírný. Užívají si tu mladí, kteří preferují večerní zábavu.

TIP: Vybírejte z katalogu plavek nové plavky nejen na dovolenou u moře.

Turisty nejvíce přitahují jen sedm kilometrů vzdálené Düdenské vodopády. Ty najdete východně od centra. Vodopád je přibližně 40 metrů vysoký a patří k nejfotografovanějším místům v Turecku. Antalya jako taková je výborným místem pro cestovatele. Na všechny nejdůležitější památky to máte blízko. V dosahu je skalní město Kappadokie, Chiméra, Efes, Selčuk, Pamukkale nebo Hierapolis.