Pokud netoužíte po nepřekonatelném luxusu a na vaší dovolené ve Spojených arabských emirátech se chcete trochu odreagovat v přírodě, nebo navštívit kulturní památky, je Emirát Ras Al Khaimah ideální volba přímo pro vás. Hned první zajímavostí tohoto místa je fakt, že obyvatelé toto území obývají již přes tisíce let a skoro všude se nalézají významná archeologická naleziště.

Proč se tedy neubytovat v lokalitě, jež je bohatá na kulturní památky a přírodu, která je pro mnoho turistů opravdu lákavá?

Za zmínku určitě stojí Ras Al khaimah Golf Club, který je nejmodernější a největší v celých Spojených arabských emirátech. Tento golfový klub disponuje 18 jamkovým hřištěm. Pokud nechcete ztrácet svůj čas u golfu přes den, kdy jsou horka a počasí na koupání, vyrazte večer. Hřiště nabízí osvětlené cvičné odpaliště a 9 jamek.

Proč jezdit za památkami stovky kilometrů daleko, když je máte přímo ve městě? Ras Al khaimah je rozdělen na dvě části: starou a novou. Ve staré části narazíte na typickou kulturu arabského světa a pořídíte zde levné originální suvenýry. Celé staré město ukrývá stovky let staré budovy, a prozkoumání či prohlídka této části by trvala tak týden. Na druhou stranu je zde i moderní část, kde se dá podniknout program na celý den. Například staré muzeum, nakupování v obrovských obchodních střediscích, nebo procházka po velkém městském parku.

Tento Emirát nedisponuje výrobou ropy jako Dubaj, a proto je zde spíše více kultury, než moderních vymožeností. Poslední léta se však Emirát začal rozvíjet pro turisty a u bílých písečných pláží vznikají novodobé stavby, mnohaposchoďové hotely, restaurace, atrakce a mnoho nákupních středisek.