Sedmihvězdičkový hotel, umělé ostrovy ve tvaru palmy, závodiště pro velbloudy, sjezdovka v poušti a nepřekonatelný luxus. Právě tyto termíny nejvíce vystihují město Dubaj. Město se může chlubit největšími vymoženostmi, atrakcemi pro turisty a originálními nápady, které dělají toto město stále zajímavějším. Krásné bíle pláže, všude, kam se podíváte, jsou palmy a průhledně modré moře.

Už jen pohled na fotku z tohoto místa vám udělá chuť navštívit tuto kulturní exotiku. A právě mezi jedno z největších lákadel Dubaje patří i největší akvárium svého druhu na světě. Je umístěné v největším nákupním středisku Mall of the Emirates.

Toto akvárium je mezi turisty na dovolené v Dubaji velice oblíbené a je svým způsobem jedinečné. Jeho objem je deset milionů litrů vody. Tunel, který tvoří část akvária, umožňuje turistům prožít neuvěřitelné zážitky, a to protože se zde setkávají skoro se všemi druhy vodních živočichů. Vykoukne zde na vás přes 33 tisíc druhů.

Akvárium osvětluje takzvaný lunární-cyklický osvětlovací systém, který změní atmosféru nádrže v závislosti na denní době. Dále vás ohromí podvodní zoo, které vám ukáže pravou krásu podvodních tvorů. Setkáte se zde s piraňami, obřími sumci, hravými tuleni a s dalšími tvory, které nemohou být umístěny v hlavním akváriu.

Cena základního vstupu, do kterého je započítáno akvárium v tunelu a podvodní zoo, se pohybuje od 50 do 100 dirhamů. Vstup za 75 AED, který obsahuje všechno včetně předvádění s tuleni a delfíny. Dále pak Premium vstup za 100 AED, jenž navíc obsahuje jízdu lodí se skleněným dnem a krmení ryb.

Kurz dirhamu je 4,5 Kč, takže ve srovnání s evropskými cenami je to v celku levná záležitost a vyplatí se nakouknout do podmořského světa, který byste viděli lépe snad jen v moři při potápění.