Dubaj dokáže překvapit hodně lidí svojí atraktivitou a architektonickým sklonem vytvářet originální věci, které naleznete ve světě jen zřídka. Už jen takový sedmihvězdičkový hotel, který je světový unikát. A mezi unikáty také patří i kryté lyžařské středisko v Dubaji. Tento projekt dal o sobě vědět prakticky celému světu. Díky novému skvostku tak bude zájem o tuto exotickou destinaci stále stoupat.

Lyžařské středisko Ski Dubai vyrostlo na místě bývalých písečných dun a nyní se nachází u světově známého, největšího obchodního střediska na světě Mall of the Emirates. Krytý areál nabízí více než 22,5 tisíce metrů čtverečních prostoru pro zimní radovánky. V chládku vás udrží chladící zařízení, která zajistí celoroční teplotu kolem nuly a pravý navezený sníh, jenž váží něco přes 6 tisíc tun.

Sjezdovky dohromady měří přes 400 metrů a jsou řazeny podle obtížnosti. Naleznete zde zelenou pro úplné začátečníky, modrou pro začátečníky, červenou pro pokročilé a černou sjezdovku pro zkušené lyžaře. Nahoru vás přepraví moderní čtyřsedačková lanovka, jež má v polovině své trasy mezistanici, ta umožňuje vstup na lehčí a těžší sjezdovku, která však není tak dlouhá a zkušené lyžaře moc neuchvátí.

Dále na sjezdovce slouží poma, která funguje pouze při velkém náporu lidí, který je většinou během čtvrtka, pátka, v prázdninové dny a samozřejmě o víkendu. Často se však stává, že je během dne vyprodáno na další týden dopředu a může se stát, že si lyžování nevyzkoušíte v den, který jste si plánovali, ale v den který je volný. Maličkost je však vzít telefon a zamluvit si termín, nebo si koupit skipass předem.

Není tady ovšem jen možnost lyžování, pokud budete chtít zabavit děti, nebo si jen otestovat něco jiného, zkuste si třeba zahrát tenis, bobovat na sněhovém tobogánu, nebo navštívit sněhovou jeskyni. Jestliže budete v Dubaji, určitě toto středisko stojí za navštívení. Mnoho lidí se sem kvůli této jedinečné atrakci stále vrací.