Madeiře se přezdívá Květinový ostrov, nebo také ostrov věčného jara. A není divu. Kvete zde mnoho kytek a stromů, a to během celého roku. Podívejte se na zajímavosti o tomto skvostu Atlantiku a vyměňte letošní dovolenou do Skotska za trochu jinou destinaci.

Lávová jezírka jako originální přírodní bazény

Kdo jednou přiletí na ostrov, bude se zde chtít stále vracet. Zájezdy na Madeira jsou životním zážitkem. Navštívit přitom můžete celou řadu zajímavých míst. Mezi ty se řadí také lávová jezírka.

Tyto přírodní scenérie jsou skvělým doplněním toulek po ostrově s vavřínovými lesy a skalními útesy. Madeira nabízí přírodní vodní jezírka, která vznikla mezi lávovými kameny na pobřeží ostrova, který se tvořil sopečnou činností před více než pěti miliony let.

Ochutnejte místní drink – Ponchu

Poncha je drink, se kterým se setkáte na mnoha místech ostrova. Jeho osvěžující chuť vám dodá úsměv na rty. Obsah alkoholu zde není nijak zanedbatelný, takže si pro dnešní den již neplánujte žádnou túru. A co Poncha ukrývá? Kvalitní rum, citronovou šťávu a med nebo cukr. Po různých částech ostrova pak ochutnávejte také její ovocné obměny – používají pomeranč nebo maracuju. Možná se vám z velkých výšek a nádherných výhledů po ostrově trošku zamotá hlava.

Jezdí se na saních, a to i bez sněhu

V městečku Monte rozhodně musíte vyzkoušet místní netradiční zábavu. Na svahy skal se svezete lanovkou, odkud si užíváte skvostné výhledy. A dolů? Co byste řekli místnímu tobogánu, který ve svém díle zmínil i Ernest Hemingway? Rychlou jízdu po ulici zajistí proutěné sáně. Tradiční místní prostředek k rychlému zdolání zhruba dva kilometry dlouhé trasy. Sedněte si na pohodlné polštáře a vzhůru dolů? O řízení se bude starat řidič se slamákem, který bude mít vskutku netradiční boty k zabrzdění tohoto zajímavého stroje.

Madeira vás nadchne svou přírodou, tradicemi, ale také zajímavými zážitky.