Rajecké Teplice – neobjevená perla Slovenska! Plánujete-li výlet nebo pobyt na Slovensku, tak pro vás máme výborný tip. Rajecké Teplice leží velmi blízko, pouhou 1 hodinu jízdy od českých hranic. Mají vlastní termální prameny a díky tomu jsou všechny vnitřní a i venkovní bazény otevřeny po celý rok. Z hlediska vybavenosti mohou konkurovat největším lázním, jako jsou například Piešťany. A jelikož nepatří mezi největší lázeňská města, tak jsou i relativně levné. Podívejte se podrobněji na 5 důvodů, proč Vám Rajecké Teplice doporučujeme.

5 důvodů, proč právě do Rajeckých Teplic

Poloha – Rajecké Teplice leží pouhou 1 hodinu cesty od českých hranic. Pohodlně se k nim dostanete po slovenské dálnici D1. Dálniční známka stojí pouhé 200 Kč na 10 dní. Případně můžete volit cestu mimo zpoplatněnou dálnici a vaše cesta bude o 30 minut delší. Jedná se o nejbližší a nejsnadněji dostupné slovenské lázně pro české návštěvníky.

Termální prameny – toto malebné lázeňské městečko má své vlastní termální bazény. A vodu z nich využívá ve vnitřních i venkovních bazénech. Díky tomu mohou být otevřeny po celý rok. Nezáleží, jestli si pobyt naplánujete přes letní nebo přes zimní víkend. Všechny lázeňské služby budou vždy k dispozici a všechna zařízení otevřená. Prameny rovněž slouží během inhalačních a procedur a pitných kúr.

Lázeňské a wellness procedury – Lázně svým návštěvníkům mohou nabídnout více než 12 venkovních a 5 vnitřních bazénů. Dále 12 druhů saun (Bylinkové, Solní, Arabské…), cvičení ve fitness, odpočinek ve vířivce, perličkové vodopády, relaxační masáže, lázeňské procedury a zábaly. Zkrátka kompletní wellness i lázeňský servis.

Spousta aktivit v okolí – Během kratšího pobytu na 2 – 3 dny pravděpodobně svůj veškerý čas strávíte naloženi v termální vodě, v saunách nebo na wellness procedurách. Rajecké Teplice ovšem mohou nabídnout i spoustu venkovních aktivit, které oceníte především při delším pobytu. Okolní krajina je vhodná pro procházky, výlety do přírody, jízdu na horském kole (je zde půjčovna), projížďky na koních (je zde ranč), projížďky po Labutím jezírku (půjčovna lodiček), výlety za zachovalými zříceninami hradů a další populární turistické cíle.

Levné ceny – Víkendové pobyty a ubytování je zde relativně levné. Jsou k tomu tři důvody. Za prvé se jedná o menší lázně, které si nemohou dovolit nastavit vysoké ceny jako například největší slovenské lázně Piešťany. Druhým důvodem je, že Rajecké Teplice nejsou mezi českými návštěvníky známi. A třetím důvodem je slabší slovenská ekonomika.

I přestože se jedná o menší lázně, tak jsou plně vybaveny a nabízejí obrovskou nabídku odpočinkového i sportovního vyžití. Od koupání ve vnitřních i venkovních termálních bazénech, saunování ve 12 druzích saun, cvičení ve fitness, procházky po okolí, přes hraní bowlingu až po návštěvu tenisových kurtů či půjčení horských kol. Tyto lázně rozhodně stojí za pozornost!

Jak si zařídit návštěvu Rajeckých Teplic

Funguje to velmi jednoduše. V centru Rajeckých Teplic jsou dva veliké lázeňské komplexy. První komplex se jmenuje Aphrodite a druhý se jmenuje Diplomat. Pokud se návštěvník ubytuje právě v jednom z těchto komplexů, tak může zdarma získat vstupy do jejich vnitřních i venkovních termálních bazénů, do saun a fitness. Pokud se návštěvník ubytuje v soukromí nebo v jiném hotelu, tak musí do Aphrodite či Diplomatu docházet a platit hodinové vstupy. Proto doporučujeme se ubytovat přímo v Aphrodite nebo Diplomat.

Kompletní informace naleznete na oficiálních stránkách ubytování v Rajeckých Teplicích.

Konkrétně komplex Aphrodite svým návštěvníkům nabízí koupání, saunování, cvičení, wellness a lázeňské procedury. Jsou zde k dispozici 2 vnitřní termální bazény, 4 venkovní termální bazény, 6 druhů saun, fitness centrum – ubytovaní hosté mají vstup do těchto zařízení zdarma. Rovněž si můžete připlatit za masáže, zábaly, lázeňské kosmetické procedury, wellness a lázeňské kúry. V hotelu je hotelová restaurace, kavárna a bar.

Druhou možností je zvolit komplex Diplomat. Ten hostům nabízí sice pouze jeden vnitřní bazén, ale je vybaven chrliči vody, masážními tryskami, masážními podvodními tryskovými sedátky a lehátky. Rovněž nabízí 3 druhy saun a vlastní fitness centrum. Je zde k dispozici restaurace, wellness bar s míchanými a ovocnými nápoji, sportovní bar s bowlingem a noční bar pro večerní posezení.

Pro koho je návštěva slovenských lázní vhodná

Pro mladé páry – lázeňské městečko je zasazeno do malebné přírody, která láká k romantickému pobytu jen ve dvou. Svůj den můžete naplnit koupáním, saunováním, společnými masážemi. Večery naopak můžete strávit ve vířivce, v jednom z nočních barů nebo procházkou po tomto nádherném malém lázeňském městečku.

Pro manželské páry – odpočinek, odbourání stresu a načerpání nových sil. Během vašeho pobytu se najde mnoho chvil, kdy si budete moci odpočinout od všeho a od všech. Dámy se mohou vydat do lázeňského beauty centra, za kosmetikou, pedikúrou, manikúrou či si užít wellness a lázeňské zkrášlovací procedury. Pánové mohou využít mnoho druhů saun a wellness procedur, které jsou určeny k odbourání stresu a únavy. Pobyt váš vztah naopak i posilní. Můžete si zarezervovat společnou masáž ve dvou, či alternativní bahenní zábaly, návštěvy podvodních masážních lehátek, strávit příjemný večer ve vířivce nebo v jednom z barů posedět nad skleničkou vína.

Rodiny s dětmi – děti budou milovat množství bazénů a budete mít mnoho chvil jen sami pro sebe. Pokud je lázně omrzí, tak se nachází i mnoho aktivit v blízkém okolí. Jízda na koni. Jízda na horských kolech. Výlety za zříceninami hradů. Plavba po Labutím jezírku. Hraní stolního fotbalu a mnohé další aktivity vhodné pro rodiny s dětmi.

Přátelé a větší skupinky lidí – během dne si každý najde to, co potřebuje právě on. Někdo dá přednost koupání, jiný masážím a někdo jiný zase wellness procedurám. Během odpoledne se můžete sejít na tenisových kurtech, zahrát si bowling (až pro 16 lidí) nebo se vydat na výlet po okolí. Večer můžete posedět v restauraci nebo nočním baru. Ideální i pro větší skupinky přátel.

Rajecké Teplice jsou báječným místem pro víkendový nebo týdenní pobyt! Podívejte se na oficiální stránky na více informací.