Eurovíkendy jsou dnes oblíbeným způsobem, jak trávit dovolenou. Člověk sedne na konci týdne do letadla a za 2 hodiny je v jiném světě. Památky, moře, vybraná kuchyně. Všechno na dosah ruky. Máme pro vás tip na 5 méně známých míst, které budou trendy letos.

Alicante ve Španělsku

Alicante je středně velké město v jižním Španělsku. Nabízí to nejlepší ze Španělska. Památky, krásné moře a výbornou kuchyni. Přitom není Alicante tak přecpané a drahé jako například Barcelona. Alicante je skvělou volbou na eurovíkend. Samozřejmostí je mezinárodní letiště v bezprostřední blízkosti.

Krakov v Polsku

Krakov je nádherné historické město, které patří k jedněm z nejzachovalejších v Polsku. Varšava je sice městem hlavním, ale Krakov je v mnoha ohledech historickým a duchovním centrem. Vždyť právě tady na vrcholku Wawel jsou pohřbeni polští králové. Zdejší arcibiskupství je dodnes centrem křesťanské víry. Krakov je přitom blízko. Z Ostravy je to sem méně, než 2 hodiny autem – vše pohodlně po dálnici. Z Prahy sem zase létají nízkonákladové aerolinky, které cestu zvládnout za hodinu.

Bari v Itálii

Bari je metropole kraje Apulie na samém jihu Itálie. Má kolem 400.000 obyvatel, což z něj dělá druhé největší město v této části Itálie hned za Neapolí. Mrkněte na mapu Itálie. Krásné městečko nabízí křivolaké uličky, unikátní památky a také pláže. Je tu velká šance na teplé počasí a moře (mělký Jadran). Přímé spojení Praha – Bari má už dlouhé roky Wizzair.

Porto v Portugalsku

Sklenka pravého portského vína v starobylé kavárničce a výhled na moře. Tuhle kombinaci si zaručena užijete v druhém největším portugalském městě Porto. Porto je úžasně členité a rozmanité město. Kultura, příroda, kuchyně, moderní kosmopolitní čtvrti. Má snad všechno. Hluboké údolí řeky Duoro vytváří panorama, které vynikne na vašem Instagramu.

Innsbruck v Rakousku

Tyroly jsou nádhernou částí Rakouska, která se nachází přímo v centrální části Alp. Innsbruck je hlavní město spolkové země Tyrolsko. Všude okolo majestátní třítisícovky a uklidňující příroda. Samotné město je osídleno už od mladší doby kamenné, takže může nabídnout i mnoho památek a kulturních zajímavostí.

A co z toho plyne?!

Pět míst, které jsme vám připravili v tomto článku, nabízí luxusní zážitek. Zároveň jsou to místa dostupná i pro běžného smrtelníka. Na 2 z nich dojedete pohodlně autem, na 3 se nabízí cesta letadlem přes low cost aerolinky. Jsou to nádherná místa, která ale nejsou úplně profláknutá jako například Barcelona, Řím nebo Paříž.

Za nás se není nad čím přemýšlet. Využijte šanci a vydejte se na cestu. Plánovat můžete začít už dnes.