Chystáte se na dovolenou do Chorvatska? Pokud je to vaše první návštěva anebo chcete změnit místo, dáme vám pár typů. Dovolená v Chorvatsku může být totiž pokaždé jiná. Pokud ještě nevíte, kdy dostanete dovolenou, můžete vyrazit i na last minute do Chorvatska. Budte tak jako doma. Mohlo by se zdát, že Chorvaté jedí hlavně ryby, ale pokud nemají v rodině rybáře, je i pro rodilé Chorvaty rybí maso poměrně drahá záležitost. Například na Istrii patří mezi tradiční zdejší pokrmy hlavně vepřové maso.

Pokud se ptáte, zda je zdejší jídlo mnohem dražší než v České republice, cenový rozdíl mezi jídlem u nás a v Chorvatsku se pomalu, ale jistě stírá. V supermarketech se naprosto v pohodě dají potraviny nakupovat. Jít s rodinou na kompletní večeři je sice dražší, ale totéž platí dneska i o turisticky atraktivních místech České republiky. Jsou země, kde vás to vyjde podstatně dráž.

Dovolená v Chorvatsku v klidnějším stylu

Dovolená v Chorvatsku, ať už ji kupujete předem či jedete na last minute do Chorvatska, může být pokaždé jiná. Místa, kam Češi jezdí méně a jsou klidnější, jsou třeba v letovisku Umag na severu Istrie se známou a velkou tenisovou tradicí. Zde se sice orientují na movitější rakouskou a italskou klientelu, ale budete určitě spokojeni. Cres je druhý největší ostrov Chorvatska a je jen málo osídlený. Češtinu zde uslyšíte opravdu jen v okolí střediska Cres. Podlouhlý ostrov u Zadaru Dugi Otok už delší dobu sice není zrovna rájem osamělých Robinzonů, ale české turisty zde moc nenajdete.

Letoviska na Lošinji patří mezi trochu dražší. Chorvatský ostrov se zde odvolává na dávné doby, kdy sem často přijížděla rakousko-uherská šlechta. Poměrně velký ostrov u Zadaru Pagje místo, kterému musíte přijít na chuť. Z větší části tak trochu připomíná měsíční krajinu. Je totiž téměř bez jakékoliv vegetace. Voda je tu ale naopak křišťálově čistá. Milujete-li potápění, zde to bude ono. Vis je relativně odlehlý ostrov, který například v době války hostil známého maršála Tita. Čeští turisté jej objevili až v poslední době. Nádherný Dubrovník je historické město, kam se jezdí na jednodenní výlety. Na delší dovolenou sem přijede ale málokdo. Je trochu dražší a má omezené možnosti na koupání. Čeká-li vás dovolená v Chorvatsku, rozhodně jej ale stojí za to vidět.