Cestování za hranice může být vzrušující, ale přináší také určitá rizika. Obzvláště pokud vyrážíte za sportem. V takovém případě je důležité se dobře pojistit – máte tak jistotu v případě neočekávaných událostí.

Nespoléhejte se pouze na české zdravotní pojištění

Věřit, že české zdravotní pojištění a „modrá kartička“ vám zajistí potřebnou péči v zahraničí, může být riskantní. Každá země má svůj systém zdravotní péče, při jakékoli cestě do zahraničí je vhodné se pojistit specificky pro daný výlet. Léčba jakéhokoli úrazu (či onemocnění) v zahraničí může být finančně velmi náročná. Abyste minimalizovali rizika, je důležité sjednat si kvalitní cestovní pojištění.

Pojištění sportovních aktivit

Běžné cestovní pojištění se zpravidla vztahuje na léčbu různých onemocnění. Často však za hranice vyrážíme za sporty, u kterých hrozí úrazy. V takovém případě je důležité pečlivě sledovat, jaké sporty daná pojišťovna kryje. Věnujte pozornost pojištění rizikových sportů – zda jsou zahrnuty v základní ceně, či je možnost si připlatit za připojištění. Cestovní pojištění SV pokrývá rekreační sporty, připojistit si navíc můžete i adrenalinové a extrémní sporty.

Výhody cestovního pojištění SV

Jeden z největších benefitů je právě zmíněné zahrnutí běžných rekreačních sportů a možnost připojištění. Kromě toho však oceníte také další služby, například pomoc při zpoždění letadla či zrušení letu. K dispozici je také nonstop asistenční služba. Smlouvu vyřešíte jednoduše přes internet z pohodlí domova, nemusíte nic plánovat s velkým předstihem. Navíc si můžete pojistit domácnost na dobu, kdy budete v zahraničí.

Při cestování je pojištění důležité, umožní vám cestovat bez obav. Ať už plánujete odpočívat na pláži, či vyrážíte za divokým dobrodružstvím.