Kolikrát v životě se vám hlavou prohnala myšlenka, že byste se chtěli mít minimálně jednou královsky? Co jste pro to udělali? Že nic a zůstali jste jen u snění? Udělali jste velkou chybu. Podívejte se, jak si užít luxus v královském místě, kde se psaly české dějiny.

Hotel obklopen zeleným ostrovem

Když se řekne Karlštejn, každému se určitě vybaví minimálně romantický film inspirovaný životem našeho proslulého panovníka Karla IV. I dnes se majestátní hrad tyčí nad řekou Berounkou a ročně přiláká tisíce návštěvníků. Minimálně každý druhý se na chvilku zasní a nechá se unést myšlenkou, jaké by to asi bylo na tak významném místě přespat. Jenže, realita je krutá, nocování na hradě není možné. Přesto se nabízí způsob, jak si místní výjimečnou atmosféru vychutnat. A to v budově, která zde stále dokonce dříve, než samotný hrad. Jen kousek od jeho bran, na břehu řeky Berounky, totiž stojí hotel Karlštejn.

Vznikl rekonstrukcí starého mlýna, který byl v místě postaven o téměř 100 let dříve než hrad. Dnes ukazuje, jak úžasné je, když se spojí historie s luxusem a vymoženostmi moderní doby. Bude se vám líbit už na první pohled – obklopuje ho totiž zelený ostrov. Místo je proto klidné a velmi romantické.

Luxusní pokoje a mnoho možností vyžití

Ubytování blízko Karlštejna nadchne milovníky luxusu. Každý pokoj je jiný, vždy nabízí kýžený komfort a odkazuje na minulost a významnost místa. K nejkrásnějším patří pokoj královny Elišky. Jeho zařízení je vyvedeno v elegantním stylu a zdobí ho zámecká dobová podlaha. Bonusem je pak krásný výhled do zahrady.

Na dovolené v hotelu se rozhodně nebudete nudit. Můžete si zajít do wellness, na dobré jídlo do místní restaurace a vyplatí se udělat výlety v okolí hotelu Karlštejn. Mezi top turistické cíle patří lomy Amerika a Koněpruské jeskyně (více o nich zde). Zajeďte si do hotelu za královskou atmosférou, využít k tomu můžete třeba i zvýhodněný romantický balíček pro páry.