Exotika láká každého – a kdo říká, že by se do ní nikdy nevydal – pravděpodobně jen lže. Možná se ho povede přesvědčit, když si pročte cestopis z Thajska, protože taková země je skutečně jedinečná. Asijský kontinent ukrývá mnohé neobjevené perly, právě do Thajska ale přijelo v roce 2022 na čtyřicet tisíc Čechů. A rozhodně tu je na co se dívat, představme si, proto někdejší Siam trochu blíže…  

Obdivujte četné architektonické skvosty nebo krásné pláže

 Hlavním městem Thajska je Bangkok, v současnosti má více než osm milionů obyvatel. Navštívit tu můžete královský park krále Ramy IX., chrám Wat Phra Kaew, několik zajímavých muzeí a třistametrový mrakodrap Baiyoke Tower II. Nechybí ani Čínská čtvrť nebo nejdelší ulice světa – Sukhumit Road – která je dlouhá asi 400 kilometrů.   Thajsko ale ukrývá ještě další krásy, například město Chiang Mai, kde si lze pořídit ručně vyráběné suvenýry z hedvábí nebo stříbra. Historické chrámy staré stovky let, přírodní krásy a bohatá nabídka restauračních zařízení, i o tom je druhé nejdůležitější město někdejšího Siamu. Proslulým místem je také letovisko Pattaya s botanickými zahradami, nočními kluby a zábavními parky, nudit se tu rozhodně nedá.   Mezi další místa, která je přímo škoda nenavštívit, lze zařadit i Hawaii. V Pacifiku prostě život plyne opravdu pomalu, atmosféra příjemného odpočinku jistě dýchne i z pořízených fotografií. Skutečnou perlou cestovatelů je pak jedno z největších amerických měst. Představme si jej proto podrobněji, jako náš už třetí zajímavý tip na letní cestu.   New York není jen Wall Street, Socha Svobody a Empire State Building. Ve městě, které opravdu nikdy nespí, je například:  

  • Carnegie Hall. Slavná koncertní síň, která je v plném provozu už více než sto let.
  • Yankee Stadium. Právě tady totiž poznáte jeden zcela typický americký sport.
  • Central Park. Procházka je tak lákavá, že si ji prostě nelze nikdy během roku odepřít.
  • Letiště JFK. Monument sám o sobě, jedno z největších letišť na celém světě.

Samozřejmě, za výlet stojí vlastně spoustu dalších amerických měst. Zmiňme proto například Boston, Los Angeles nebo Washington D.C. Ve všech případech jde o skutečně nevšední zážitek.