Víte, že bez cestovního pojištění vyjíždí do zahraničí až 17 % Čechů? Je to přitom velký risk, především z hlediska zdraví. Avšak nejde jen o to. V zahraničí můžete také někomu způsobit škodu na zdraví či majetku, možná se vám ztratí zavazadlo nebo úplně zruší váš let. Na koho se v takové chvíli spolehnout?

Řešením pro všechny tyto situace je dobré cestovní pojištění. Jste-li v takovou chvíli pojištěni, máte možnost zavolat na infolinku své pojišťovny a tam vám poradí, jak se dál zachovat. Doporučí vám, jaké zdravotnické zařízení navštívit, nebo poradí, jak získat finanční náhradu za utrpěnou škodu.

Zdraví máme jenom jedno

Největší problém zažívají lidé bez cestovního pojištění v případě zdravotních problémů a úrazů. Modrá kartička pojištěnce totiž nezajišťuje, že budete ošetřeni na náklady své pojišťovny. V zemích EU by o vás díky ní mělo být postaráno, ale možná si péči budete muset celou zaplatit či aspoň doplatit spoluúčast. Peníze za lékařské služby lze sice v ČR zpětně vymáhat, ale nemusíte je dostat zpátky v plné výši, kromě toho je to záležitost několika měsíců.

Věřte, že ze svého byste ošetření v zahraničí platit nechtěli. Ceny se samozřejmě odvíjí podle destinace – například ve Francii zaplatíte za pouhou ambulantní konzultaci v přepočtu 700 korun. Ošetření v hyperbarické komoře po nezdařeném potápění v Egyptě vyjde zhruba na půl milionu.

Cestovní pojištění byste si tedy měli zařídit minimálně ze zdravotních důvodů. Když se však podíváte na nabídku pojišťoven, zjistíte, že jsou vás v zahraničí schopné ochránit i při mnohých dalších nepříjemnostech. Nahradí vám ukradená zavazadla, zaplatí za vás škodu způsobenou na majetku a zdraví, pojistí storno zájezdu. Záleží na balíčku služeb a rovněž pojišťovně, kterou si zvolíte.

Nejlepší pojištění pro vaše potřeby

Můžete začít prohledávat webové stránky jednotlivých pojišťoven, ale obrňte se vysokou dávkou trpělivosti a připravte se na to, že to bude na dlouho. Nebo využijte srovnání cestovního pojištění na webu ePojištění.cz. Zadáte informace o vaší cestě a o účastnících výletu a hned zjistíte, jaké máte možnosti.

Přejeme vám, aby dovolená proběhla ve zdraví a bez problémů. A kdyby se přece jen nějaké objevily, taksi vzpomeňte na svou pojišťovnu.