Abyste zažili jedinečnou dovolenou plnou krásných zážitků, nemusíte se nutně vydávat do zahraničí. I v České republice máme řadu míst, která stojí za návštěvu. Pokud chcete obdivovat historické památky, ale občas také opustit rušné město, Český Krumlov obklopený krásnou přírodou pro Vás bude ideální volbou.

Krásy Českého Krumlova

Kdo by neznal pohled na krásný českokrumlovský zámek s bohatě zdobenou věží, která je dominantou celého města. Jedná se o velmi rozsáhlé šlechtické sídlo, kterému republikové prvenství ukradl jen o něco větší Pražský hrad. Zámek je obklopen nádhernou zahradou upravenou ve stylu anglického parku. Mimo jiné zde můžete obdivovat například kaskádovou fontánu a množství soch pocházejících z dílen významných umělců. Dominantu parku tvoří letohrádek Bellarie z 18. století, naproti němuž je umístěn technický unikát, slavné otáčivé hlediště. Česky Krumlov ale není jen krásný hrad a zámek. Najdete zde mnohem více pamětihodností a zajímavých míst. Za zmínku určitě stojí krásně zachovalé zdobené domy, které lemují malebné českokrumlovské uličky či zajímavý Grafitový důl. Pokud si chcete dopřát chvíli zaslouženého odpočinku po náročném dni plném nezapomenutelných zážitků, můžete ji strávit v některém z místních wellness center, jejichž seznam naleznete například na webových stránkách spa.cz.

Okolo a kolem

Český Krumlov je spolu s několika dalšími městy nazýván “bránou Šumavy”. Už to Vám pravděpodobně napoví, že o přírodní krásy rozhodně není v okolí města nouze. Vypravit se můžete například na nejstarší kamennou rozhlednu v Čechách, která se tyčí na vrcholu nedaleké hory Kleť a k níž je možné vystoupat nejen pěšky, ale také lanovkou. Turisty láká také rozlehlá zřícenina hradu Dívčí kámen tyčící se nad Vltavou, národní přírodní rezervace Čertova stěna plná jedinečných přírodních úkazů a samozřejmě také vodní nádrž Lipno, která je oblíbeným odpočinkovým místem v létě i v zimě. V létě se zde můžete věnovat nejrůznějším vodním sportům a aktivitám, v zimě zde zase najdete moderní lyžařské středisko nabízející ideální podmínky pro začínající i zkušenější lyžaře. Pokud jste nadšenými cyklisty, nezapomeňte si s sebou na dovolenou do Českého Krumlova přibalit kola. Krásná okolní krajina je protkána cyklistickými trasami, které Vás zavedou na ta nejkrásnější místa Šumavského podhůří.

Kde složit hlavu aneb hotely a ubytování Český Krumlov

Prohlídky města i jeho okolí a dny nabité úžasnými zážitky jsou sice krásné, často však bývají příjemně náročné. Důležité tedy je najít si místo, kde si po takovém dni můžete nerušeně odpočinout a načerpat sílu na den další. V Českém Krumlově se nachází hned celá řada hotelů a penzionů, takže je opravdu z čeho vybírat. Jejich seznam naleznete například na hotely.cz, kde v sekci “ubytování Česky Krumlov – hotely, penziony” najdete ubytovací zařízení i s podrobnými popisky a hodnocením od ostatních uživatelů. Teď už nezbývá než se začít těšit na krásnou jihočeskou dovolenou.