Turistika do Orientu zažívá velký boom, mnoho lidí se vydává na dovolenou do Egypta, ale také do jiných oblastí dálného Východu, jako jsou například Spojené arabské emiráty. Luxusní hotely, které si zamilujete, pláže, nad nimiž slunce nikdy nezapadá. Prostě skvělé počasí doslova po celý rok, odpočinek a relaxace, jakou si po náročném roce v práci určitě zasloužíte. Důležité je jen jedno, vybrat si takový hotel, který má dobré reference a plně odpovídá vašim potřebám a přáním. Ale s tím vám už rádi pomůžeme…

Dovolená v Orientu může být cenově dostupná, jen se dobře rozhlédnout

Co třeba hotely v Ras Al Khaimah? Právě tady najdete luxus v kombinaci se skvělým letním počasím, ale také vynikající restaurace. Spojené arabské emiráty patří k těm vůbec nejbohatším státům na světě, což je zde vidět doslova na každém kroku. Tropické podnebí, ve kterém se jen málokdy objeví dešťové mraky, hory na severu země a poušť poblíž Dubaje. Drtivá většina země je neobydlená, ale oblasti jako Abú Zabí nebo Dubaj stojí za návštěvu.

Další možností, která se zde nabízí, je DoubleTree by Hilton Marjan Island. U tohoto hotelu je k dispozici takřka dvě stovky různých recenzí, ve většině případů dostal velmi vysoké hodnocení. Ostatně, fotografie hotelu mluví vlastně za vše. Luxusní hotel nacházející se asi sedmdesát kilometrů od letiště v Dubaji, na umělém ostrově Marjan s více než půlkilometrovou písečnou pláží, mimo jiné i pěti restauracemi a bazény, diskotékou nebo vodním parkem. Co si více ještě přát, že? Je tu i skvělé zázemí pro děti, který se tím pádem nebudou ani v nejmenším nudit.

Třetí varianta? Tak například Hilton Ras Al Khaimah. Tento hotel má dvě restaurace a dva bary, nechybí ani obchody nebo dokonce kadeřník. Více než dvě stovky pokojů, pláž je pak zhruba dva kilometry odtud. Najdete tu i řadu sportovišť nabízejících hodně pestré vyžití, pokoje zařízené v arabském stylu zase doslova dýchnou Orientem. Spojené arabské emiráty jsou o něco větší než Česká republika a mají i podobný počet obyvatel. Drtivou většinu tu tvoří Arabové, dvě třetiny lidí žijí pouze ve dvou městech – Abú Dhabí a Dubaj. V minulosti byla zdejší země také proslulá například i lovem perel.